Kuchyňský drátěný program v rúzných velikostí

madla jsou k dostání v různých velikostech, barvách a tvarových provedeních. Jsou převážně ocelová s chromovanou, matně chromovanou nebo zlatě titanovou povrchovou úpravou. Madla bývají vcelku libovolné velikosti, ale ta, která jsou součástí drátěného programu do kuchyně, většinou nepřesahují 1300mm. Kromě samotných madel se mezi kuchyňské drátěné závěsné programy řadí také všechno, co s madly nějakým způsobem souvisí – jejich zátky a úchytky, ocelové oblouky využívané především v rozích místností nebo spojky, které jsou nezbytné pro spojení dvou a více madel.

Mezi závěsný drátěný program do kuchyně se řadí i zvláštní druhy poliček na koření – tzv. „kořenkové poličky“, kteréžto jsou speciálně určeny k umístění nádobek na koření – kořenek. Tyto poličky se většinou vyrábí s drátěným stojánkem na 8 nebo 16 kusů kořenek.

Z čeho se skládá kuchyňský drátěný program v podobě multifunkčního sloupu?

Základem kuchyňského drátěného programu ve tvaru multifunkčních sloupů je (nepříliš překvapivě) samotný sloup, který je povětšinou z oceli (někdy i nerezové) s chromovanou nebo zinkovanou úpravou. Dále je pro správné ukotvení toho drátěného programu do kuchyně k podlaze či stolu důležitý dolní stabilizační spoj – existuje i horní stabilizační spoj sloužící k uchycení multifunkčního sloupu ke stropu. Pokud sloup není ukotven ke stropu, k jeho hornímu zakončení slouží zátka. Nezbytným prvkem je také objímka, která jistí další prvky kuchyňského drátěného systému - např. přírubu, jež slouží k upevnění stolové desky. Výška multifunkčních sloupů je tedy logicky různá, nicméně nejčastěji se pohybuje v rozmezí od 900 do 2500 mm.

 

Multifunkční sloup

Co se týče multifunkčních sloupů, jednou z jejich hlavních výhod je jejich vertikální řešení a skutečnost, že je lze využít v kombinaci s mnoha doplňky. K drátěným programům do kuchyně ve tvaru sloupů lze dokoupit drátěné koše různých tvarů a velikostí sloužící např. k přehlednému uložení nejrůznějšího nádobí. Dále jsou dostupné držáky určené speciálně na sklenice, skleněné i dřevěné poličky a mnoho dalších užitečných záležitostí. Například pokud chcete svou kuchyni udržovat svěží a zelenou, na váš kuchyňský drátěný program lze bez problému umístit držák primárně sloužící k držení květináčů. K tomuto multifunkčnímu drátěnému programu do kuchyně lze dokonce zakoupit doplňky, které dokáží udržet osvětlení, stůl nebo i celý policový systém.

Výhody kuchyňského drátěného programu v podobě multifunkčního sloupu 

Multifunkční sloupy jsou jednou z variant provedení kuchyňského drátěného programu, jenž má za úkol zlepšení vaší kuchyně z hlediska estetiky a celkové přehlednosti tohoto prostoru sloužícího k přípravě nejrůznějších pokrmů, což je primárním cílem většiny užitečných produktů označovaných názvem „kuchyňský drátěný program“.