Kuchyňský drátěný program – railing system

Takzvaný závěsný systém patří mezi jednu z nejpraktičtějších variant použití kuchyňského drátěného programu. Jeho základem je RAILING SYSTEM – jedná se o širokou škálu kovových drátěných doplňků do kuchyně, které bývají uchyceny ke stěně či kuchyňské lince a následně využívány k zavěšení dalších předmětů, sloužících k přehlednému uložení kuchyňského náčiní. Kuchyňské drátěné závěsné programy (neboli railing system) je sortiment produktů zahrnující především madla.

Kuchyňský drátěný program – poličky

Jelikož se jedná o závěsný drátěný program do kuchyně, důležité jsou také různé ocelové poličky, které jsou na madla zavěšeny. Bývají většinou obdélníkového tvaru (kromě pravoúhlých poliček padnoucích do rohů) a jejich velikosti závisí na výrobci. Protože kuchyňský drátěný program je určen primárně k zpřehlednění vaší kuchyně, poličky na závěsném systému mohou být i několikastupňové – na českém trhu není problém sehnat dvoustupňovou ani třístupňovou závěsnou poličku.

Z čeho se skládá kuchyňský drátěný program v podobě multifunkčního sloupu?

Základem kuchyňského drátěného programu ve tvaru multifunkčních sloupů je (nepříliš překvapivě) samotný sloup, který je povětšinou z oceli (někdy i nerezové) s chromovanou nebo zinkovanou úpravou. Dále je pro správné ukotvení toho drátěného programu do kuchyně k podlaze či stolu důležitý dolní stabilizační spoj – existuje i horní stabilizační spoj sloužící k uchycení multifunkčního sloupu ke stropu. Pokud sloup není ukotven ke stropu, k jeho hornímu zakončení slouží zátka. Nezbytným prvkem je také objímka, která jistí další prvky kuchyňského drátěného systému - např. přírubu, jež slouží k upevnění stolové desky. Výška multifunkčních sloupů je tedy logicky různá, nicméně nejčastěji se pohybuje v rozmezí od 900 do 2500 mm.

 

Multifunkční sloup

Co se týče multifunkčních sloupů, jednou z jejich hlavních výhod je jejich vertikální řešení a skutečnost, že je lze využít v kombinaci s mnoha doplňky. K drátěným programům do kuchyně ve tvaru sloupů lze dokoupit drátěné koše různých tvarů a velikostí sloužící např. k přehlednému uložení nejrůznějšího nádobí. Dále jsou dostupné držáky určené speciálně na sklenice, skleněné i dřevěné poličky a mnoho dalších užitečných záležitostí. Například pokud chcete svou kuchyni udržovat svěží a zelenou, na váš kuchyňský drátěný program lze bez problému umístit držák primárně sloužící k držení květináčů. K tomuto multifunkčnímu drátěnému programu do kuchyně lze dokonce zakoupit doplňky, které dokáží udržet osvětlení, stůl nebo i celý policový systém.

Výhody kuchyňského drátěného programu v podobě multifunkčního sloupu 

Multifunkční sloupy jsou jednou z variant provedení kuchyňského drátěného programu, jenž má za úkol zlepšení vaší kuchyně z hlediska estetiky a celkové přehlednosti tohoto prostoru sloužícího k přípravě nejrůznějších pokrmů, což je primárním cílem většiny užitečných produktů označovaných názvem „kuchyňský drátěný program“.