Jak sestavit kuchyňský drátěný program v podobě multifunkčního sloupu?

Multifunkční sloup je oblíbenou variantou použití kuchyňského drátěného programu a jednou z nejjednodušších alternativ, kterak udělat z kuchyně přehledné místo. Jelikož multifunkční sloupy jsou kuchyňským drátěným programem, který je nejen praktickým, ale také estetickým doplňkem do kuchyně, důležité je jejich správné postavení. Multifunkční sloup je kuchyňský drátěný program, jehož ukotvení je možné ve dvou variantách. První varianta spočívá ve spodním upevnění k podlaze či kuchyňské lince a vrchním upevnění ke stropu. Druhou variantou je připevnění k podlaze a stěně – kuchyňský drátěný program tím pádem nedosahuje až ke stropu. Obě zmíněné varianty i následné připevnění dalšího kuchyňského programu, je velice jednoduché.
 
Při sestavování kuchyňského drátěného programu v podobě multifunkčního sloupu s ohlédnutím na montážní variantu č. 1, je důležité nejdříve přišroubovat spodní kotevní díl k podlaze, případně kuchyňské lince. Následně je vhodné přepočítat výšku sloupu a případně ji upravit (maximální výška je bez použití vnitřní spojky je maximálně 1800mm). Poté je třeba přišroubovat horní kotevní díl, nasadit do něj multifunkční sloup a spustit kuchyňský drátěný program do kotevního dílu spodního. Nakonec se nesmí zapomenout na utáhnutí šroubů proti protáčení. Při montování varianty č. 2 je nesmírně důležité připevnit spodní kotvící díl tak, aby jeho vzdálenost od stěny přesně odpovídala velikosti držáku, který je následně ke stěně ukotven šrouby a hmoždinkami.
 
Pokud je samotný sloup postavený, je čas k uchycení dalšího kuchyňského drátěného programu, jakým jsou koše, ramena, držáky na sklenice a mnoho dalších užitečných doplňků multifunkčního sloupu. Nejdříve je třeba nasadit kuželový kroužek do výšky, v níž chcete daný drátěný program umístit a dotáhnout šroubek. Následně shora nasunete objímku s daným funkčním prvkem a můžete se kochat proměnami přehlednosti vaší kuchyně.
 

Z čeho se skládá kuchyňský drátěný program v podobě multifunkčního sloupu?

Základem kuchyňského drátěného programu ve tvaru multifunkčních sloupů je (nepříliš překvapivě) samotný sloup, který je povětšinou z oceli (někdy i nerezové) s chromovanou nebo zinkovanou úpravou. Dále je pro správné ukotvení toho drátěného programu do kuchyně k podlaze či stolu důležitý dolní stabilizační spoj – existuje i horní stabilizační spoj sloužící k uchycení multifunkčního sloupu ke stropu. Pokud sloup není ukotven ke stropu, k jeho hornímu zakončení slouží zátka. Nezbytným prvkem je také objímka, která jistí další prvky kuchyňského drátěného systému - např. přírubu, jež slouží k upevnění stolové desky. Výška multifunkčních sloupů je tedy logicky různá, nicméně nejčastěji se pohybuje v rozmezí od 900 do 2500 mm.

 

Multifunkční sloup

Co se týče multifunkčních sloupů, jednou z jejich hlavních výhod je jejich vertikální řešení a skutečnost, že je lze využít v kombinaci s mnoha doplňky. K drátěným programům do kuchyně ve tvaru sloupů lze dokoupit drátěné koše různých tvarů a velikostí sloužící např. k přehlednému uložení nejrůznějšího nádobí. Dále jsou dostupné držáky určené speciálně na sklenice, skleněné i dřevěné poličky a mnoho dalších užitečných záležitostí. Například pokud chcete svou kuchyni udržovat svěží a zelenou, na váš kuchyňský drátěný program lze bez problému umístit držák primárně sloužící k držení květináčů. K tomuto multifunkčnímu drátěnému programu do kuchyně lze dokonce zakoupit doplňky, které dokáží udržet osvětlení, stůl nebo i celý policový systém.

Výhody kuchyňského drátěného programu v podobě multifunkčního sloupu 

Multifunkční sloupy jsou jednou z variant provedení kuchyňského drátěného programu, jenž má za úkol zlepšení vaší kuchyně z hlediska estetiky a celkové přehlednosti tohoto prostoru sloužícího k přípravě nejrůznějších pokrmů, což je primárním cílem většiny užitečných produktů označovaných názvem „kuchyňský drátěný program“.